facebook

Jak założyć żłobek?

8 stycznia 2015

Wśród Animatorek Grup Zabawowych są osoby, które myślą o założeniu żłobka lub zostaniem dzienną opiekunką. Jak przygotować się do prowadzenia takiej działalności?

 

Na początek proponujemy przejrzenie strony Ministerestwa Pracy i Polityki Społecznej.  

Na stronie ministerstwa osoby zainteresowane założeniem żłobka lub bycia dziennym opiekunem, znajdą najpotrzebniejsze informacje w tym m.in. o aktualnych, możliwych dofinansowaniach z budżetu Państwa.
 
Na stronie ministerstwa w zakładce dobre praktyki można pobrać publikację Fundacji Komeńskiego o standardach jakie powinny spełniać miejsca w których opiekujemy się najmłodszymi dziećmi. Publikacja ta jest ważna dla rodziców, opiekunów oraz dla urzędników gminnych, którzy sprawdzają funkcjonowanie tego typu placówek i często brakuje im do tego jasnych kryteriów.
 
Polecamy również dla chętnych osób szkolenia organizowane przez Instytut Komeńskiego.
 
Gdyby któraś z Animatorek chciała podzielić się z innymi osobami, swoimi doświadczeniami w tworzeniu i prowadzeniu opieki nad najmłodszymi, zapraszam do kontaktu pod adresem:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
Strona Grup Zabawowych została sfinansowana przez NUTRICIA Polska Sp. z o.o. w ramach programu “Od serca dla dziecka - liderki” realizowanego we współpracy z Fundacją Komeńskiego